Büyüklerimiz Yalnız Değiller

“Büyüklerimiz Yalnız Değiller”

Halkbank, 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü vesilesiyle Genel Müdürlük ve şubeleri de kapsayan bir farkındalık çalışması başlattı. İleri yaş nüfusunun artması nedeniyle Alzheimer hastalığının sıklaşacağına ilişkin öngörüleri paylaşan banka, “Büyüklerimiz Yalnız Değiller” etkinliğine imza attı.

Etkinlikte; emeklilik ve yaşlanma süreçlerinde büyüklerimizin desteklenmesi,onların hayatın içerisinde aktif olarak tutulması,deneyimlerinden faydalanılması ve değer kazanımlarının nesilden nesile aktarılmaları konularında;toplumsal,kurumsal,ailesel ve bireysel farkındalıklar ile bilgi düzeylerinin geliştirilmesi amaçlandı.

Sadece kendi personeli özelinde değil, iş ortakları ve müşterileri nezdinde de bu konudaki bilgi düzeyinin geliştirilmesini arzulayan Halkbank, bu amaçla müdürlük binalarında ve şubelerinde Alzheimer hastalığına yönelik bilgilendirme afiş ve panoları hazırladı. Ayrıca Halkbank personeli, Eylül ve Ekim ayları boyunca banka şubelerine gelen müşterileri farkındalık çalışmalarına dahil etmek amacıyla, Alzheimer hastalığına dikkat çeken rozetleri yakalarında taşıdı.

Genel Müdürümüz Sayın Osman ARSLAN, Uzm. Dr. Sayın Sinan İBİŞ bu hastalıkla ilgili toplumsal bilinçlenmenin önemine ilişkin değerlendirmeleriyle yer aldı.

Tanıtım filmini aşağıdan izleyebilirsiniz.